Neuropatické komplikace a výživa u pacientů s diabetem 2. typu

Vážená paní, vážený pane,

jmenuji se Dagmar Klauzová a jsem studentkou 3. ročníku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde studuji obor nutriční terapie. Své studium zakončuji bakalářskou prací “Neuropatické komplikace a výživa u pacientů s diabetem 2. typu”.

Chtěla bych Vám touto cestou nabídnout účast v neintervenční studii, jejíž hlavním cílem je porovnat stravovací návyky a životní styl diabetiků 2. typu bez diabetické neuropatie a s diabetickou neuropatií.

Jde o neintervenční studii srovnávající stravovací návyky a životní styl pacientů s diabetem 2. typu. Pokud se do studie rozhodnete zapojit, poprosím Vás o vyplnění dotazníku a sepsání týdenního jídelníčku.

Dotazník je anonymní a jeho vyplnění dobrovolné. Váš e-mail slouží pouze k propojení Vašich odpovědí a jídelníčku, nebude nikde zveřejněn. Vaše odpovědi budou využity pouze k vypracování praktické části mé bakalářské práce.

Případné dotazy ráda zodpovím zde: dagmar@vyzivoveda.cz

Za věnování Vašeho času do této studie Vám zašlu zhodnocení Vašeho jídelníčku a edukační materiál o výživě a diabetu, ze kterého můžete čerpat cenné informace.

Velmi si vážím Vašeho času a mnohokrát Vám děkuji za Vaši účast.

 

Pokud Vám bylo diagnostikováno některé z níže uvedených onemocnění, dotazník prosím nevyplňujte.

  • systémový lupus erythematodes
  • revmatoidní artritida
  • vaskulitida
  • onkologické onemocnění
  • lymeská borrelióza
  • onemocnění jater (př. hepatitida typu B, nebo C, cirhóza jater)

Předlohu k zápisu jídelníčku nemusíte tisknout, můžete jídelníček zapisovat na papír, nebo do nějaké aplikace (př. Kalorické Tabulky), ze které mi můžete poslat “screenshoty”, nebo nasdílet.

V případě nejasností jsem k dispozici na emailu: dagmar@vyzivoveda.cz

Týdenní jídelníček můžete odeslat po vyplnění dotazníku kdykoliv, ale nejpozději do 30. 3. 2023. Před odesláním jídelníčku znovu vyplňte e-mail k propojení Vašich odpovědí v dotazníku s jídelníčkem, nebo jídelníček pošlete na email: dagmar@vyzivoveda.cz

*Pokud jste v nedávné době sepisovali jídelníček pro svého lékaře, můžete mi zaslat již tento sepsaný a nemusíte sepisovat nový.