výživověda
z lásky k jídlu a vědě

Dagmar

Těší mě.

Dovolte mi se představit.

Jmenuji se Dáša.

Aktuálně ještě studuji na 1. LF UK obor nutriční terapie. O výživu se aktivně zajímám od roku 2018. O biologii, chemii a další související vědní obory se zajímám již od dětství, byla jsem vždy zvědavé dítě a zvědavost mě neopustila ani v dospělosti.

dagakla

Má vize a filozofie

Bohužel, v dnešní době není až tak vzácné trpět nemocemi spojené se špatnou/nedostatečnou výživou, proto bych lidem chtěla pomoci lépe porozumět výživě a naučit je správně jíst. Chci šířit osvětu o NUTRIČNÍ TERAPII.

Na nutriční terapii miluji to, že díky studiu můžu pomáhat jak zdravým lidem, tak i nemocným.

Trochu mě mrzí, že se některé tradiční recepty považují za nezdravé, a proto se budu snažit tradiční recepty prezentovat se vší úctou, tak jak byly vytvořeny s možnými moderními úpravami, i když to nebude 100% odpovídat zásadám zdravé výživy.

U výživy platí, že neexistuje nezdravých potravin, nezdravé je jejich množství.

MÉ ZÁLIBY

Zní to možná šíleně, ale nejdříve jsem chtěla být lékařka, poté veterinářka. To mě později omrzelo a chtěla jsem se chtěla stát psycholožkou a nakonec to skončilo u nutriční terapie – ve které se uplatní jak medicína, tak psychologie a mnoho dalších zajímavých vědních disciplín, což je přesně to pravé pro mě.

Mezi mé hlavní záliby patří experimentování v kuchyni, tvorba jídelníčků, nových receptů a počítání kaloriísport (i přes zdravotní potíže), cestování, péče o mé blízké a práce s technologiemi (focení, úprava fotek, tvoření ilustrací apod.).

Ráda se učím novým věcem, a určitě se můj seznam zálib ještě značně rozšíří.