výživověda
z lásky k jídlu a vědě

Státní zemědělská a potravinářská inspekce

SZPI je státní úřad. Úlohou tohoto úřadu je dozor nad dodržováním evropského a národního potravinového práva v České republice. Je součástí celoevropského systému úřadů, které mají obdobné kompetence.

Další užitečné zdroje

Nabízí pomoc osobám trpících poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Poskytují sociální a terapeutickou péči. Na stránkách naleznete i knihovnu týkající se poruch příjmu potravy, která poskytuje články a dokumenty ke stažení (např. Manuál pro rodiče dítěte s poruchou příjmu potravy).

Cílem ČALS je pomoc pacientům s demencí a těm, kteří o ně pečují. Na webu můžete nalézt užitečné informace o onemocnění. Dále je k dispozici databáze poskytovatelů služeb z celé České republiky, díky které můžete vyhledat pomoc ve svém okolí.

Informační portál pro pacienty s idiopatickými střevními záněty (Inflammatory Bowel Disease – IBD). Naleznete zde užitečné informace a další.

Cílem klubu je zvýšit povědomí o tomto onemocnění a zlepšit kvalitu života pacientů s tímto nelehkým onemocněním. Na webu jsou k dispozici edukační materiály pro pacienty i pro veřejnost.