výživověda
z lásky k jídlu a vědě

Vím, co jím

Vím, co jím a piju o.p.s. (obecně prospěšná společnost) je nevládní nezisková organizace zabývající se kvalitou potravin a pomáhá spotřebitelům s výběrem kvalitních potravin vhodných pro zdravý životní styl a to již od roku 2010.

Další užitečné zdroje

Nabízí pomoc osobám trpících poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Poskytují sociální a terapeutickou péči. Na stránkách naleznete i knihovnu týkající se poruch příjmu potravy, která poskytuje články a dokumenty ke stažení (např. Manuál pro rodiče dítěte s poruchou příjmu potravy).

Jedná se o sociální síť speciálně vytvořenou pro vědeckou komunitu. Platforma usnadňuje uživatelům vzájemnou komunikaci a spolupráci a umožňuje bezplatný přístup k vědecké literatuře. V květnu 2020 čítala platforma přes 17 000 000 uživatelů ze 192 zemí světa.

Informační portál zaměřen na léčbu nadváhy a obezity. Na webu můžete nalézt otázky a odpovědi týkající se nadváhy a obezity (s jejich zdravotními riziky). Web slouží k vyhledání pomoci a odpovídá na otázky týkající se nadměrné hmotnosti. Lze pomocí webu vyhledat odborníka, který Vám může pomoci.

UNIPA, z. s. je nezisková organizace sdružující porodní asistentky a studentky porodní asistence. Na webu se můžete obrátit na odborníky, kteří Vám pomůžou během těhotenství, porodu a po porodu.